Logowanie

Pozew o przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny

Oboje małżonkowie, każdy według swych sił oraz swych możliwości zarobkowych i majątkowych, mają obowiązek utrzymywać rodzinę, którą założyli. Gdy jedno z nich z tego obowiązku się nie wywiązuje, można zwrócić się do sądu. Najczęściej przed sądem dochodzi się alimentów na poszczególnych członków rodziny. Można jednak wnosić o zasądzenie jednej kwoty dla całej rodziny, w tym także dla osoby pozwanej. Poniżej znajduje się przykład pozwu z takim właśnie żądaniem.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Żądanie przyczynienia się do utrzymania rodziny

  W jakim postępowaniu sądowym można żądać od męża przyczynienia się do utrzymania rodziny, jeśli mąż ma zasądzone alimenty na rzecz naszego dziecka, ale mimo to nie starcza na utrzymanie naszej rodziny, bowiem jestem bezrobotna i nie mam środków do życia ( poza tymi alimentami na dziecko )?

 • Pozew o alimenty w czasie trwania małżeństwa

  Czy w trakcie trwania małżeństwa mogę wystąpić o przyznanie mi alimentów, skoro mąż nie łoży na utrzymanie rodziny?

 • Obowiązek zaspakajania potrzeb rodziny

  Mąż od jakiegoś czasu zamieszkuje u kochanki i utrzymuje ją. Bezrobotnej żonie z małoletnim dzieckiem przekazuje miesięcznie kwotę przez siebie ustaloną na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Kwota ta nie stanowi nawet 1/4 jego średnich miesięcznych dochodów (które są wysokie - 10 - 20 tys.) Opłaca też kochance wczasy zagraniczne, a ostatnio kilkumiesięczny pobyt na innym kontynencie gdzie sam został oddelegowany do pracy. Czy pieniądze wydatkowane na te cele można traktować jako trwonienie majątku wspólnego? W małżeństwie nie ma ustanowionej rozdzielności majątkowej a pieniądze pochodzą tylko z wynagrodzenia męża za pracę.

 • Przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny

  Matka z małoletnim dzieckiem wyprowadziła się ze, wspólnie z mężem wynajmowanego, domu i domaga się wsparcia finansowego. Czy powinienem dobrowolnie wysyłać jej pieniądze i jaką kwotę? Czy sąd może uznać wysyłaną dobrowolnie kwotę za zbyt niską i zasądzić wyrównanie wstecz? Do jakiego okresu czasu wstecz mogą zostać orzeczone alimenty (lub ich wyrównanie) na małoletnie dziecko pozostające przy matce?

 • Obowiązek zaspokojenia potrzeb rodziny

  Współmałżonek w postępowaniu rozwodowym chce złożyć wniosek o zaspokojenie potrzeb rodziny. Nie wiem, czym to się różni od obowiązku alimentacyjnego. Czy i jakie rodzi to dodatkowe dolegliwości? Czym się różnią alimenty od obowiązku zaspokojenia potrzeb rodziny?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.