Logowanie

Pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty

Niniejszy pozew wnoszony jest do sądu w celu ustalenia ojcostwa małoletniego oraz zasądzenia na jego rzecz alimentów. pozew musi spełniać wymogi przewidziane dla pisma procesowego. Wnosi sie go do sądu rejonowego, właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanego bądź uprawnionego (a więc małoletniego, któremu sąd ma przyznać alimenty)Pozew nie podlega opłacie a strona pozwana może żądać, pod pewnymi warunkami, ustanowienia przez sąd pełnomocnika.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Kto może wnieść pozew o ustalenie ojcostwa?

  Kto może wnieść pozew o ustalenie ojcostwa?

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty

  Czy można pozwać o alimenty przed polskim sądem obcokrajowca (Tunezyjczyk) zamieszkałego we Włoszech, który faktycznie jest ojcem dziecka i kilkakrotnie z tego tytułu przysyłał pieniądze, jednakże nigdy formalnie dziecka nie uznał? Czy może należy najpierw wytoczyć pozew o ustalenie ojcostwa i czy można to zrobić przed sądem właściwym ze względu na miejsce zamieszkania matki dziecka?

 • Powództwo wzajemne w sprawie o ustalenie ojcostwa

  Czy w sprawie ustalenie ojcostwa można wnieść powództwo wzajemne?

 • Obecność na sprawie o ustalenie ojcostwa

  Czy w przypadku niestawienia się pozwanego na sprawę sądową (np. zwolnienie lekarskie) lub celowe unikanie stawienia się na następnych wyznaczonych przez sąd mogą spowodować konieczność wykonania badań u najbliższej rodziny pozwanego, np. jego ojca lub dorosłego syna w celu stwierdzenia ojcostwa? Czy obecność na sprawie sądowej pozwanego w przypadku ustalania ojcostwa jest obowiązkowa?

 • Uznanie dziecka a sądowe ustalenie ojcostwa

  Jestem pozwany w sprawie o ustalenie ojcostwa. Wykonane zostały badania DNA stwierdzające, iż dziecko pochodzi ode mnie. W związku z tym jakie skutki prawne pociągają za sobą dobrowolne uznanie przeze mnie narodzonego dziecka a jakie skutki powoduje nie wyrażenie tegoż uznania tylko zdanie się na sądowe ustalenie ojcostwa?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

 • Pozew o ustalenie ojcostwa

  Sądowego ustalenia ojcostwa może żądać dziecko, jego matka oraz domniemany ojciec dziecka (art. 84 § 1 kro). Dziecko albo matka wytacza powództwo o ustalenie ojcostwa (...)

 • Pozew o ustalenie, że obowiązek alimentacyjny wygasł

  W przypadku, gdy zobowiązany do alimentów żąda ustalenia, iż obowiązek alimentacyjny wygasł, obowiązany jest złożyć pozew o ustalenie, że obowiązek alimentacyjny (...)

 • Pozew o zaprzeczenie ojcostwa

  Uprawnioną do zaprzeczenia ojcostwa, poza jej mężem, jest także matka dziecka. Legitymacja czynna do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa swego męża przysługuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.