Logowanie

Wniosek o podział majątku obejmującego udziały w spółce z o.o.

Zasadą jest, że do majątku wspólnego wchodzi wszystko to, co zostało nabyte w trakcie trwania małżeństwa. Do majątku wspólnego małżonków mogą wejść m.in. udziały spółki z o.o. - jeśli zostaną nabyte np. za pieniądze zarobione przez jednego z małżonków. Wspólnikiem spółki będzie ten małżonek, który zawarł umowę, mimo iż sam udział będzie składnikiem majątku wspólnego. Podział majątku powinien objąć jego całość, a więc sąd orzeknie także o udziale.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Rozwód a udziały w spółce

  Jestem przed rozwodem. Mąż ma 15 % udziałów w sp. z o. o. sp. komandytowej wykupionego z majątku wspólnego. Drugim udziałowcem w 85% jest sp. z o. o. Mamy wspólność majątkową. Czy po orzeczeniu rozwodu, gdy zostanie wprowadzona rozdzielność majątkowa, mam prawo do zysków z przysługującego udziału i jakie mam prawa do tych udziałów przy podziale majątku?

 • Podział majątku wspólnego

  Przed sądem toczy się sprawa o podział majątku dorobkowego. Sąd ma wydać postanowienie wstępne. Co to oznacza? Czy wyda je na wniosek wnioskodawczyni?

 • Podział majątku - koszty postępowania

  Jakie są koszty przeprowadzenia postępowania o podział majątku?

 • Udziały w spółce a małżeńska wspólność majątkowa

  Czy w umowie sp. z o.o. można skutecznie ograniczyć prawo małżonki do połowy wartości udziałów w spółce, w sytuacji podjęcia decyzji o rozwodzie. Jeżeli do spółki przystępuje tylko mąż i wkłady pokrywa z wspólnego majątku, ponieważ nie została ustanowiona rozdzielność majątkowa. Jeżeli istnieje taka możliwość, to jaki zapis w umowie spółki będzie powodował, że żona po rozwodzie nie będzie miała prawa żądać zaspokojenia roszczenia z tytułu nabytych udziałów przez męża, w trakcie trwania związku małżeńskiego. Jeżeli umowa spółki takiego postanowienia nie może zawierać, to jakie działania doprowadzą do wyłączenia w przyszłości, możliwości wystąpienia żony z roszczeniami o zaspokojenie należności z tytułu udziału w spółce?

 • Notarialny podział majątku byłych małżonków

  Jestem po rozwodzie, czy mogę dokonać podziału majątku wspólnego u notariusza?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.