Logowanie

Wniosek o ponowne wydanie tytułu wykonawczego zamiast utraconego

Zgodnie z art. 794 kodeksu postępowania cywilnego ponowne wydanie tytułu wykonawczego zamiast utraconego może nastąpić jedynie na mocy postanowienia sądu wydanego po przeprowadzeniu rozprawy. Na ponownie wydanym tytule wykonawczym czyni się wzmiankę o wydaniu go zamiast tytułu pierwotnego. W postępowaniu tym sąd ogranicza badanie do faktu utraty tytułu wykonawczego. Wniosek powyższy jest właściwy w większości przypadków utraty tytułu wykonawczego - zagubienie, kradzieży, zniszczenia - zasadniczo z wyjątkiem umyślnego zniszczenia tego dokumentu urzędowego.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zaginięcie tytułu wykonawczego

  W wyniku postępowania sądowego uzyskałam nakaz zapłaty zaopatrzony w klauzulą wykonalności. Niestety w wyniku pewnych zawirowań ( przeprowadzka) oryginał tegoż nakazu utraciłam ( zaginął). Komornik nie chce przyjąć kopii. Czy są szanse aby sąd wydał jeszcze raz oryginał tego tytułu? Z jakim konkretnie wnioskiem powinnam zwrócić się do sądu?

 • Ponowny tytuł wykonawczy a przedawnienie

  Czy wystąpienie o nadanie klauzuli wykonalności w trybie art. 794 kpc przerywa bieg przedawnienia, czy dopiero skutek taki nastąpi wraz z wszczęciem postępowania egzekucyjnego przez komornika?

 • Utracony tytuł wykonawczy

  Zgubiłem tytuł wykonawczy przeciwko mojemu dłużnikowi i wystąpiłem do sądu o wydanie nowego w zamian za utracony. Jednakże sąd w piśmie zawiadomił mnie, że w tej sprawie odbędzie się rozprawa z mojego wniosku z udziałem dłużnika. Jednocześnie sąd zobowiązał mnie do wykazania faktu utraty tytułu wykonawczego. Jak mam wykazać, że gdzieś zgubiłem ten tytuł wykonawczy i nie wiem, gdzie i kiedy? Po prostu zawieruszył mi się i nigdzie nie mogę go znaleźć. Czy to może nie być dla sądu wystarczającym wykazaniem i po prostu nie wyda mi nowego, a ja w związku z tym nigdy nie odzyskam od dłużnika pieniędzy nie mogąc złożyć wniosku egzekucyjnego do komornika?

 • Przedstawienie tytułu wykonawczego

  Czy dłużnik ma prawo wystąpić do komornika o pokazanie oryginału tytułu wykonawczego?

 • Egzekucja przeciwko dwóm dłużnikom solidarnym

  Posiadam tytuł wykonawczy przeciwko dwóm dłużnikom (solidarnie) mieszkającym na obszarze właściwości różnych sądów apelacyjnych. Chciałbym, aby wszczęto postępowanie egzekucyjne przeciwko im obu, ale nie chcę ponosić dodatkowych kosztów z art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Czy możliwe jest w sytuacji posiadania jednego tytułu wykonawczego wszczęcie egzekucji u dwóch różnych komorników? Jeśli tak, to na podstawie jakich dokumentów?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.