Logowanie

Wniosek o przyznanie przydziału na realizację umów o dzieło w Republice Federalnej Niemiec

Przedsiębiorstwa dopuszczone do realizacji umów o dzieło w RFN nie mogą zatrudniać większej liczby pracowników niż przydzielona przez polskie Ministerstwo Gospodarki poszczególnym polskim przedsiębiorstwom, jak również nie mogą zatrudniać pracowników nie posiadających zezwolenia na pracę lub zezwolenia na pobyt. Przydział jest przyznawany na wniosek pracodawcy, składany do Ministra Gospodarki w następujących terminach: 1) od dnia 1 czerwca do dnia 31 sierpnia każdego roku – w ramach rozdziału podstawowego; 2) od dnia 1 stycznia do dnia 28 lutego roku następnego w ramach rozdziału uzupełniającego; 3) wskazanych w komunikacie Ministra Gospodarki - w ramach rozdziału dodatkowego. Wzór wniosku o przyznanie przydziału na realizację umów o dzieło w Republice Federalnej Niemiec podajemy niżej.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Opodatkowanie dochodów z pracy w RFN

  Kiedy i gdzie trzeba płacić podatek od umów (freelance) z niemieckimi firmami (pracując dla nich i mieszkając w Niemczech oraz mając zameldowanie w Polsce i w Niemczech), mając kilka umów w ciągu roku albo jedna dużą? Czy pracując w Niemczech jako freelancer (mieszkanie w Niemczech plus zameldowanie w Polsce) trzeba płacić podatek z umów w Niemczech, czy w Polsce? Dla przykładu wiem, że dla freelancera ze względu na sposób i rodzaj pracy (praca niestała - bez płacenia social insurance) otrzymawszy np. 1500 euro do reki - podatek wyniesie około 125 euro.

 • Sprzedaż nieruchomości w Niemczech

  Spółka z o.o. kupiła w 2007 r. w Niemczech nieruchomość - lokale mieszkalne. Nieruchomość będzie teraz sprzedana polskiej firmie. W jaki sposób będzie opodatkowana ta transakcja pod względem podatku dochodowego?

 • PIT studenta od umów zleceń w Polsce i Niemczech

  Student studiujący stacjonarnie na uczelni niemieckiej zameldowany na stałe w Polsce i przez większą część roku mieszkający w Niemczech uzyskał niewielkie dochody z umów zleceń w Polsce i w Niemczech. Według oświadczenia niemieckiego płatnika dochód jest tak mały, że nie jest pobierany podatek. Od polskiego dochodu pobrano zaliczkę na podatek dochodowy. Ponieważ wysokość polskiego wynagrodzenia nie przekracza kwoty wolnej od podatku więc w wyniku złożenia PIT nastąpi zwrot pobranej zaliczki. Czy w zeznaniu rocznym należy ująć wielkość wynagrodzenia otrzymanego w Niemczech i według jakiego kursu (z dnia otrzymania wynagrodzenia, z dnia podpisania umowy) należy przeliczyć euro?

 • Treść umowy o dzieło przy tłumaczeniu tekstu

  Czy przy tłumaczeniach pisemnych można podpisać umowę o dzieło?

 • Rozliczenia orkiestry i muzyków

  Jestem dyrektorem orkiestry, która działa jako samorządowa instytucja kultury. Zespół orkiestrowy pod moją dyrekcją przyjmuje często zamówienia na wykonanie koncertów, które są rozliczane na zasadzie indywidualnego podpisywania umów o dzieło z wszystkimi muzykami. Robimy to, aby uniknąć płacenia VAT-u i ZUS. Zdarzają się koncertowe wymiany: chór z innego miasta przyjeżdża do nas na gościnny koncert, wtedy my wypłacamy chórowi honorarium, później chór zaprasza nas do swojego miasta, tam powtarzamy koncert i wtedy rozliczamy go na zasadzie umów o dzieło. Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów

 • Umowa o dzieło

  Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Dzieło może mieć zarówno (...)

 • Wzór umowy zlecenia

  Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie (zleceniobiorca) zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie (zleceniodawcy). Oznacza (...)

 • Umowa o dzieło - remont mieszkania

  Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Dzieło może mieć charakter (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.