Logowanie

Wzór wniosku o widywanie się z dzieckiem

W każdej sytuacji rozłączenia rodziców, gdy dziecko na stałe przebywa u jednego z nich, drugie z rodziców ma prawo wystąpić do sądu opiekuńczego z wnioskiem o widywanie się z dzieckiem – gdy drugi z rodziców utrudnia ten kontakt albo nie wyraża na niego zgody. Podstawą tego uprawnienia do wystąpienia do sądu jest artykuł 109 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który stanowi, że jeżeli dobro dziecka jest zagrożone, sąd opiekuńczy wyda odpowiednie zarządzenia. Poniżej podajemy wzór takiego wniosku o widywanie się z dzieckiem.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Odstępstwo od zasad widywania się z dzieckiem

  Sąd w wyroku rozwodowym dał mi prawo widywania 8-letniego dziecka w miejscu mojego zamieszkania, 3 dni w tygodniu po zajęciach szkolnych do godz. 19:00 oraz w co drugi weekend. Dziecko jest w tej chwili chore i nie może wychodzić z domu matki. Czy mogę domagać się widzenia z dzieckiem w mieszkaniu matki?

 • Pobyt z dzieckiem - kodeks rodzinny i opiekuńczy

  Jak należy definiować pobyt z dzieckiem na tle przepisów kodeksu rodzinnego?

 • Odwiedziny ojca w miejscu zamieszkania dziecka

  Czy sąd może wydać nakaz, na wniosek ojca, na przywożenie przez matkę dziecka z zagranicy w celu widzenia ojca z nim, podczas gdy ojciec wydał dobrowolną zgodę na pobyt dziecka za granicą i sporadyczne widzenie się z nim ze względu na dystans?

 • Uprawnienia ojca a widywanie się z dzieckiem

  Jestem w trakcie sprawy rozwodowej (tzn. po sprawie pojednawczej) i sąd na mój wniosek wydał postanowienie o sposobie kontaktowania się z dzieckiem. Jeżeli w tym postanowieniu zapisano, że mam spotykać się z dzieckiem dwa razy w tygodniu w obecności żony, od godz. 16 do 20, to czy w przypadku, kiedy dziecko pójdzie do przedszkola, a żona nie może wcześniej przyjechać niż ok. godz.17, mogę odebrać dziecko sam? Nadmieniam, że nie odbyło się jeszcze żadne posiedzenie w sprawie rozwodowej, nie mam żadnych ograniczonych praw rodzicielskich. Występowałem o wydanie postanowienia, ponieważ żona utrudnia mi wciąż kontakty z dzieckiem.

 • Utrudnienia widywania dziecka

  Od stycznia do teraz odbyły się dwie sprawy o separację. Brat nie ma żadnych ograniczeń w prawach do dziecka, mimo to jego żona utrudnia mu widywanie z córką (2,5 roku). Czy można coś w tej sprawie zrobić, ponieważ nastepna sprawa odbędzie sei dopiero 22 sierpnia, a rozwój takiego małego dziecka przebiega bardzo szybko i brat też chce mieć udział w jej życiu. To niewidywanie odbija sie na jego zdrowiu i bardzo przeżywa ten fakt, bo swoją córkę po prostu kocha.

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.