Logowanie

Wzór wniosku o wyłączenie przedmiotu z masy upadłości upadłego konsumenta

Składniki mienia nienależące do majątku upadłego podlegają wyłączeniu z masy upadłości. Wniosek o wyłączenie przedmiotu z masy upadłości może złożyć więc osoba, której przysługuje prawo własności przedmiotu błędnie włączonego do masy upadłości. Zgodnie z art. 70 Prawa upadłościowego i naprawczego przedmioty te podlegają wyłączeniu z masy upadłości.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • zarząd masą upadłościową

  Jaki wpływ ma ogłoszenie upadłości na zarząd majątkiem upadłego?

 • Ochrona wierzycieli w postępowaniu upadłościowym

  Czy prawo upadłościowe przewiduje ochronę wierzycieli, w przypadku jeżeli dłużnik wyzbył się majątku przed wszczęciem postępowania upadłościowego?

 • Upadłość a egzekucja wobec poręczyciela

  Czy postępowanie egzekucyjne wszczęte przeciwko poręczycielom upadłego ulega zawieszeniu z dniem ogłoszenia upadłości i czy zostanie ono umorzone po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości (w sytuacji, w której wierzyciel zgłosił swoją wierzytelność do masy upadłości)?

 • Upadłość spółki z o.o. a postępowanie egzekucyjne

  Jakie dalsze kroki należy poczynić w przypadku, gdy w Sądzie złożony jest pozew o zapłatę (rozpatrywany w postępowaniu upominawczym), a sp. z.o.o , będąca pozwanym ogłasza upadłość? W jaki sposób ściągnąć należności wynikające z ogłoszonego przez Sąd wyroku o zapłatę?

 • Postępowanie egzekucyjne a upadłość

  Posiadam sądowy nakaz zapłaty wydany w postępowaniu upominawczym, opatrzony klauzulą wykonalności. Wierzyciel (Spółdzielnia Mieszkaniowa) mimo wydanego wyroku w dalszym ciągu nie spłaciła zasądzonej należności. Ostatnio dowiedziałem się, że względem tej Spółdzielni toczy się postępowanie upadłościowe. W związku z powyższym mam pytanie, jak powinienem postąpić w tej sytuacji by odzyskać swoją należność i czy jest sens kierowania sprawy do komornika?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.