Logowanie

Zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztowania

Tymczasowe aresztowanie jest najsurowszym środkiem zapobiegawczym, jaki może być stosowany w postępowaniu karnym. Na postanowienie sądu orzekające tymczasowe aresztowanie, podejrzany lub oskarżony, wobec którego zastosowano ten środek, może złożyć zażalenie. W niniejszym wniosku podejrzany zarzuca, iż nie zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego przestępstwa, a ponadto nie ma podstaw do przyjęcia, iż będzie próbował nakłaniać do złożenia fałszywych zeznań. Obie te okoliczności są natomiast warunkami zastosowania tymczasowego aresztowania (w tej konkretnej sprawie).

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zażalenie na postanowienie o tymczasowym areszcie

  Jak często można pisać zażalenia na postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu, jeżeli pierwsze zostało odrzucone. Do jakiego czasu można przedłużać tymczasowe aresztowanie? Czy podejrzany ma prawo uczestniczyć w posiedzeniu sądu dotyczącym rozpatrzenia zażalenia na decyzję o tymczasowym aresztowaniu? Kto może pisać zażalenie: czy tylko adwokat czy również rodzina? Jak inaczej (poza zażaleniem) można wnioskować o skrócenie czasu tymczasowego aresztowania.

 • Wynagrodzenie za pracę w czasie aresztowania

  Pracownik będący w delegacji zagranicznej jako kierowca został zatrzymany w areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Czy w związku z tym przysługuje mu nadal wynagrodzenie za pracę?

 • Termin na rozpatrzenie zażalenia

  Jaki termin obowiązuje sąd karny na rozpatrzenie zażalenia na postanowienie o umorzeniu, wydane przez Prokuraturę?

 • Wliczanie tymczasowego aresztowania na poczet odbywania kary

  Czy tymczasowe aresztowanie wlicza się na poczet odbywania kary?

 • Odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie

  W jakim terminie od umorzenia śledztwa następuje przedawnienie sprawy o odszkodowanie od Skarbu Państwa za niesłuszne aresztowanie? Kiedy nie można już wystąpić z takim wnioskiem?

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.