Logowanie

Umowa dzierżawy hali magazynowej

Przez umowę dzierżawy wydzierżawiający przekazuje dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków. Dzięki takiej umowie dzierżawca oprócz prawa do korzystania z rzeczy uzyskuje możliwość pobierania z niej różnego rodzaju pożytków, tak naturalnych jak i cywilnych - czyli dochodów które przynosi rzecz na podstawie stosunku prawnego.

W celu pobrania dokumentu wykup usługę "Dostęp do wzorów dokumentów"

Jeżeli masz już wykupioną usługę

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do 1 dokumentu cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 75068, w treści wpisując EPD

Dostęp do 3 dokumentów cena 11,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EPD

Dostęp do 10 dokumentów cena 30,75zł

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EPD

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypowiedzenie umowy dzierżawy przez nowego właściciela nieruchomości

  Kupiłem na licytacji komorniczej halę. Poprzedni właściciel zawarł ze spółką umowę dzierżawy tej hali. Czy mogę wypowiedzieć umowę dzierżawy?

 • Ponoszenie opłat obciążających przedmiot dzierżawy

  Która ze stron umowy dzierżawy jest zobowiązana do ponoszenia opłat obciążających przedmiot dzierżawy?

 • Samodzielne wydzierżawienie nieruchomości bez porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami

  Czy współwłaściciel nieruchomości może samodzielnie ją wydzierżawić bez porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami?

 • Zerwanie umowy dzierżawy

  W jakich okolicznościach mógłbym zerwać umowę dzierżawy ziemi, która jest zawarta na okres 10 lat?

 • Umowa dzierżawy a umowa najmu

  Jestem właścicielem nieruchomości przy ulicy W 4. Wydzierżawiłem grunt wchodzący w skład mojej działki o powierzchni 800m2, na okres 10 lat. W umowie dzierżawy wyraziłem zgodę na wybudowanie na terenie dzierżawionym hali magazynowej o wymiarach 27,28x23,16=631,80m2. Dzierżawca zastrzegł sobie prawo pierwokupu działki, będącej przedmiotem tej umowy. Po 2 latach od wydzierżawienia powstała hala magazynowa. Wydzierżawiający to jedna osoba fizyczna natomiast dzierżawcy to trzy osoby fizyczne. Po czasie okazało się, że hala magazynowa nie jest użytkowana przez dzierżawców tylko przez dwie spółki kapitałowe (S.A. i sp. z o. o.). Dzierżawcy są akcjonariuszami w tych spółkach. Nie wyrażałem w umowie lub poza nią zgody na bezpłatne użyczenie, czy też wydzierżawianie podmiotom trzecim części mojej działki. W związku z tym czy mam prawo wypowiedzieć 10 letnią umowę dzierżawy w trybie natychmiastowym? Ponieważ zostały zerwane warunki umowy. Co stanie się z halą magazynową wybudowaną na mojej działce i kto jest jej właścicielem? Czy dzierżawiący mogą się domagać rekompensaty, lub względnie rozebrać halę? Co z faktem jeśli dzierżawcy pobierali opłaty od spółek kapitałowych za korzystanie z hal przez nich wybudowanych na moim terenie? Ważnym jest fakt, że dzierżawcy nie zapłacili żadnej z rat opłat.

porady prawne online

Dokumenty

Sekcja "dokumenty" zawiera bazę 928 wzorów, umów, pism, formularzy, oraz wiele innych niezbędnych dokumentów zarówno dla osób prywatnych jak i firm i instytucji

Podobne wzory dokumentów


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.